Telefon Et Whatsapp

Katlamalı Perde Modelleri ve Özellikleri Nelerdir?

Katlamalı perde modelleri kolay kullanımı sayesinde günümüzde oldukça popülerdir. Yaşam alanlarını güzelleştiren bu perde modelleriyle kendinize dekoratif bir alan yaratabilirsiniz.

Göz alıcı bir perde modeli olan katlamalı perde çeşitleri, genel olarak kullanımı kolay olduğu için kullanıcılar tarafına çok sık tercih edilen bir üründür. Her tarza ve ortama uyum sağlayabilen yapısı sayesinde alternatif çözümler sunar. Katlamalı perdeler mekanizmalı özellikleri sayesinde, ev, ofis, iş yerleri gibi alanlarda gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Kullanım alanlarına yeni bir soluk getiren bu perde modelleri sayesinde yaşam alanlarınıza minimalist bir o kadar da şık bir görüntüye ulaştırabilirsiniz.

Katlamalı Perde Nedir?

Genel olarak bakıldığında standart bir katlamalı perdeler mekanizma ile çalışabilen bir sisteme sahiptir. Belirli bir ölçü dahilinde katlanır, toplanır ve açılır. Bir perde modelinin toplama payları standart olarak  35 cm ile 25 cm arasında değişkenlik gösterir.

Kişinin tamamen isteğine bağlı olarak toplanma şekli önden veya arkadan yapılabilir. Etek uçlarına ise kullanıcının zevkine bağlı kalınarak kesim yapılır. Katlamalı perde modelleri manuel, anahtarlı ve uzaktan kumandalı olmak üzere üç mekanizmaya sahiptir.  Bu seçenekler arasında yaşam alanlarınıza en uygun modeli seçerek, farklı bir dokunuş yapabilirsiniz. Ayrıca standart bir katlamalı perdeler ipek, polyester, keten, tafta, kadife, şönil, viskon, tül gibi pek çok kumaş türleri ile kullanılabilir.

Katlamalı Perdelerin Özellikleri Nelerdir?

Yeni sezonun en trenc parçalarından biri olan katlamalı perdeler, kumaşın olabilecek zararlardan karşı korumak adına astar ve muftan gibi malzemelerle de kullanılabilir.  Bu türde malzemeler, perdenin görüntüsünü değiştirerek tamamen farklı bir dokunuş kazandırır. Bunun yanı sıra sorunsuz bir şekilde açılıp kapanması açısından bakıldığında kolay kullanım avantajı sağlar. Pencerelerinize uygun bir şekilde üretilebilen katlamalı perdele modelleriyle yaşam alanlarınızı kişinin zevkine göre dekore edebilme imkanı verir.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Modern yaşam alanlarınızı güzelleştiren bu perde modelleriyle hem kullanımı açısından hem de rahatlığı açısında dekorasyon bütünlüğünü sağlayabilirsiniz. Kaliteli bir kullanım imkanı sunan katlamalı perdeler ile sizlerde yaşamınızı renklendirerek farklı bir soluk getirebilirsiniz. Bu perde modellerinin kullanım amacı yaşam alanlarınızın dekorasyon bütünlüğünü sağlayarak estetik bir görüntüye sahip olunmasına yardımcı olmaktır.

Katlamalı perdelerin temizliği yapılırken, seçilen kumaşın türüne ve yardımcı malzemelere göre farklılık gösterebilir. Ancak bu tarz perde modellerini temizlerken tozu alınması yeterli olacaktır.

Katlamalı Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Evinizin her köşesinde kullanacağınız gibi ofis, iş yerleri gibi mekanlara da çok yakışan bir perde modelidir. Kişinin tercihine göre tasarlanabilen bu perde modelleriyle yatak odası, mutfak gibi yaşam alanlarında kullanılması iyi bir tercihtir.

Kaliteli kumaşlardan elde edile bu perde modellerini birçok perdeciden ve mağazalardan bulmak mümkündür. Tamamen kişinin zevkine göre tasarlanarak, renklere ve desenlere bağlı olarak perdeleri temin edebilirsiniz. Katlamalı perde modelleri özel malzemelerden üretilerek ve özel seri şeklinde hazırlanmaktadır. Bu modellere yüksek kalitede sahip olabilir ve yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz.

Diğer perde modellerine nazaran katlamalı perde modelleri kendine has özellikleriyle kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Günümüzde en trend perde modelleri arasında yer alan bu tür perde modelleri özellikle salonlara kolaylıkla uyum sağlar. Kolay kullanımı sayesinde temizliğinde zorlanmazsınız ve salonunuzun daha ferah görünüme sahip olmasına yardımcı olursunuz. Bunun dışında kullanımı işlevsel olduğu için her yerde ve her mekanda tercih edilebilir.

Ürün Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Tıklayın

Katlamalı Perde Modelleri

Katlamalı perdelerin birçok farklı modele sahiptir. Diğer perde modellerine oranla bu perde türleri çok daha farklı ve tamamen kendine has özelliklere sahiptir. Her bir modelin kullanımı oldukça fonsiyonel olup her mekana uyum sağlayabilmektedir.

Katlamalı perde modellerindeki kumaşlardaki renk tonlarında yer alabilir. Bunun yanı sıra kumaşlar tek renk olabileceği gibi farklı renklerin karışlarıyla da seçilebilmektedir. Kullanıcıların zevkine göre yaşam alanlarına uygun sim, parıltı ya da payet gibi detaylarda kullanılabilmektedir. Bu durum tamamen müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına uygun şekilde değişkenlik gösterir. Sezonun en hit parçaları arasında yer alan katlamalı perde modelleri farklı çeşitleri ve kullanım alanlarına göre farklı alternatifler sunulabilir. Kullanıcılar tarafından en çok tavsiye edilen katlamalı perde tarafından da en çok tavsiye edilen modeller arasında birinci sırada yer almaktadır.

Kademeli Katlamalı Perde

Mekanizmalı perdeler arasında yer alan kademeli katlamalı perdeler, standart katlamalı perde modellerinin özellikleri gibi kademeli katlamalı ve plise kademeli katlamalı olmak üzere iki gruba ayrılır.

Çubuklu kademeli katlamalı perdeler, her kumaş türlerinden üretilebilir.  Tamamen kişinin zevkine ve isteğine bağlı kalınarak hazırlanan kumaşlar, kumaş, hasır, bambu, polyester, ahşap ve güneş kırıcı malzemelerde üretilmektedir. Plise katlamalı perdeler ise aynı kumaş türlerinden üretilerek kullanıcıya farklı bir yaşam alanı imkanı sunuyor.

Katlamalı Perdeler Nasıl Temizlenir?

Katlamaşı perdelerin temizliği insanlar tarafından en çok merak edilen sorulardan biridir. Yaşam alanlarınız güzelleştirmek için bu perde modellerini tercih ettikten sonra kolay bir şekilde temizliğini yapabilirsiniz. Kaliteli bir kumaşa sahip olan bu perde türleri çok fazla kir ve toz tutmadığı için, kuru bir bezle temizliği sağlanılabilir. Bezin ıslak olması kumaşın hasar görmesine neden olabilir. Bu nedenle hassas hareketlerle kuru bir bez yardımıyla tozlanan bölgeyi temizleyebilirsiniz. Tamamen özel üretim olan katlamalı perdeler, temizlerken nazik davranmanız gerekiyor. Çok ağır deterjan ve kokular kullanmamalı ve hafif çözeltilerin olduğu deterjanlara yer vermelisiniz.

Hizmetlerimiz

Kolay kullanım özelliğine sahip olması ve temizliğinin pratikliğinin yanı sıra şıklığın tek adresi olarak bilinen Katlamalı perdeler, kullanıldıkları yaşam alanlarına yeni bir soluk kazandırmaya devam ediyor. Her çeşit ve desene sahip olan bu modeldeki perdeleri tercih ederek kullanım alanlarında tarzınızı en iyi şekilde yansıtabilirsiniz. İstediğiniz her alana uygun bir şekilde dekorasyonu sağlanan bu perde modellerine sahip olmak için bizimle iletişime geçerek kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”Katlamalı Perde Standart Ölçüsü Nedir?” answer-0=”Standart olarak 35 cm ile 25 cm arasında değişkenlik gösterir.” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”Katlamalı Perde Nerede Kullanılır?” answer-1=”Katlamalı perde modelleri ev, ofis, iş yerleri gibi kullanım alanlarına en sık tercih edilen perdeler arasındadır.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]

Yorum yapın

WhatsappTelefonKonum